تبلیغات
8pic.ir   مكانی برای آپلود رایگان فایل های شما 8pic.ir   مكانی برای آپلود رایگان فایل های شما آگهی استخدام ادارات و ارگانهای دولتی - دستورالعمل و ضوابط پذیرش و استخدام نیروی انسانی در صنعت نفت
آگهی استخدام ادارات و ارگانهای دولتی
سوالات،منابع،آزمون، استخدامی ،بانک ،صادرات،شرکت، نفت،استانداری،شهرداریها.تامین،اجتماعی،مخابرات،مصاحبه،عمومی،اختصاصی

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

دستورالعمل و ضوابط پذیرش و استخدام نیروی انسانی در صنعت نفت

دستورالعمل و ضوابط پذیرش و استخدام نیروی انسانی در صنعت نفت
به منظور انتخاب نیروی انسانی مستعد و کار آمد، بر اساس ضوابط و معیارهای شغلی و برقراری شرایط مساوی استخدام از طریق فراخوانی کلیه متقاضیان واجد شرایط جهت شرکت در آزمون و به کارگیری شایسته ترین آن ها صورت می پذیرد.


کلیات
استخدام نیروی انسانی بر حسب ضرورت های شغلی در ابعاد زیر مشخص و معین می گردد:
الف- دانش: شامل سطح، رشته/ گرایش تحصیلی، اطلاعات تخصصی و مرتبط و گواهینامه های تخصصی لازم و سایر آموزش های ویژه.
ب - مهارت های ویژه شغلی منطبق با استانداردهای لازم و داشتن تجربه در مشاغل ویژه .
ج - استعدادها و توانایی های ذهنی، ادراکی و شناختی (استعداد ریاضی، استعداد کلامی ،استعداد فضایی، استعداد فنی و ...)
د – ویژگی های شخصیتی و رفتاری (علایق، ارزش ها، نگرش ها، مهارت های اجتماعی) و دیگر ویژگی های مرتبط با شغل
- آزمونهای استخدامی در سال حداکثر در دو نوبت بر اساس مجوزهای صادره وزیر نفت و شرایط ذکر شده در آن از طریق مراکز برگزار کننده آزمون (سازمان سنجش یا دانشگاهی و مراکز علمی) برگزار می شود.

مراحل استخدام
پس از انجام مراحل تأیید نیاز نیروی انسانی در هر یک از شرکت های ملی نفت، گاز صنایع پتروشیمی و پالایش و پخش نهایتاًً صدور مجوز استخدام توسط وزیر نفت (با ذکر کلیه شرایط و اطلاعات مربوطه)اقدامات لازم با مراعات مراحل ذیل انجام می گردد.
- تعیین نحوه هماهنگی در برگزاری آزمون ها و نظارت بر کلیه مراحل آن توسط معاونت منابع انسانی و مدیریت صورت خواهد گرفت .
- درج آگهی استخدام و انتخاب افراد برای مراحل مختلف توسط شرکت های پس از تأیید منابع انسانی و مدیریت انجام خواهد شد .
- آزمون علمی به صورت متمرکز توسط سازمان سنجش و یا دیگر مراکز علمی و دانشگاهی با تأیید و نظارت معاونت منابع انسانی و مدیریت انجام می شود و مصاحبه توسط شرکت های مذکور صورت خواهد گرفت.

جذب و بکار گیری دانش آموختگان ممتاز دانشگاها
دانش آموختگان ورودی سال 1375 به بعد در مقاطع کارشناسی ورودی سال 1377 به بعد در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های اصلی مورد نیاز صنعت نفت از تاریخ مذکور به استخدام صنعت نفت در می آیند با توجه به دارا بودن یکی از شرایط ذیل ممتاز شناخته می شود .
1- دانش آموختگان رتبه اول تا سوم در مقطع کارشناسی و اول در مقطع کارشناسی ارشد (با ورودی مشترک) دانشگاهای تهران، صنعتی شریف، امیر کبیر، شهید بهشتی، صنعتی اصفهان، شیراز تربیت مدرس، خواجه نصیرالدین طوسی، تبریز، علم و صنعت ایران و علامه طباطبائی (فقط در مقطع کارشناسی ارشد)
2 - دانش آموختگان دانشگاه های روزانه دولتی( به غیر از دانشگاه پیام نور و دانشگاه جامع علمی- کاربردی) با معدل کل حداقل 18 برای رشته های فنی و حداقل 19 برای سایر رشته ها در مقطع کارشناسی و حداقل 19 برای مقطع کارشناسی ارشد.
3 - دانش آموختگان که در المپیادهای علمی و دانش آموزی بعنوان نفرات نهایی برگزیده کشوری و اعضای تیم های اعزامی به المپیادهای جهانی انتخاب شده اند .
4 - برگزیدگان رتبه های اول تا سوم جشنواره خوارزمی با داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی که طرحهای برگزیده آنان در جشنواره مذکور مرتبط با رشته تحصیلی یا نیازهای عملیاتی صنایع نفت و گاز باشد.
5 - دانش آموختگان دانشگاهای معتبر خارج از کشور، که ممتاز بودن آن ها از نظر معدل یا رتبه مورد تأیید وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری باشد.
6 - دانش آموختگانی که دارای رتبه کشوری اول تا پانصد آزمون سراسری ورودی دانشگاهای دولتی روزانه در گروه آزمایشی ریاضی، فیزیک اول تا دویست و پنجاه در گروه آزمایشی علوم تجربی و علوم انسانی در مقطع کارشناسی و همچنین پنج درصد اول پذیرفته شدگان در رشته های مورد نیاز دز مقطع کارشناسی ارشد باشند.
7 - دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاترکه در آزمون استخدام ادواری سازمان سنجش آموزش کشور دارای رتبه های کمتر از 100 برای گروهای فنی و مهندسی و کمتر از 20 برای گروهای اداری و مالی.
8 - دانش آموختگان مقطع دکتری از سال 1379 ( در رشته های غیر پزشکی ) به بعد در یکی از رشته های مورد نیاز صنعت نفت از دانشگاهای داخل کشور و یا از یکی از دانشگاهای معتبر خارج کشور که مدارک آن ها توسط وزارت علوم تحقیقات وفناوری مورد تایید باشد جذب و استخدام این قبیل دانش آموختگان بدون آزمون علمی و حداکثر مدت پیمانی در نظر گرفته بمدت 6 ماه می باشد.
شایان ذکر است بطور کلی مراحل استخدام در هریک از شرکت های اصلی (گاز- نفت - پروشیمی- پالایش و غیره ) می بایست با شرایط ذیل صورت پذیرد.
1- درج آگهی استخدام در روزنامه ها و همچنین اطلاع رسانی از طریق دیگر رسانه های عمومی.
2- برگزاری آزمون علمی و ارزیابی روان شناختی.
3 - انجام مصاحبه.
4 - انجام مراحل گزینش.
5 – طب صنعتی.

درباره وبلاگ

برای دریافت سوالات آزمون های استخدامی ارگانهای دولتی به www.banksoallat.comمراجعه نمایید.آدرس ایمیل m.fakhr81@yahoo.com
مدیر وبلاگ : اشکان ف

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

 • میزان تحصیلات شما چیستنویسندگان

سوالات،منابع،آزمون،استخدامی،بانک،صادرات،شرکت،نفت،استانداری،شهرداریها.تامین،اجتماعی،مخابرات، مصاحبه،عمومی،اختصاصی

Powered by WebGozar